ÖSYM'den yeni bir sınav e-TEP (Electronic  - Test of English Proficiency)
  • e-TEP
  • 23.06.2023

ÖSYM'den yeni bir sınav e-TEP (Electronic - Test of English Proficiency)

ÖSYM'den yeni bir sınav e-TEP (Electronic  - Test of English Proficiency)

e-TEP, öğrencilerin dil becerilerini, yani okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerini değerlendirmek amacıyla oluşturulmuş bir sınavdır. Bu sınavı ÖSYM Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki e-sınav merkezinde pilot uygulama olarak cumartesi ve pazar günü gerçekleştirmiştir. Bu pilot uygulmaya alanında uzman İngilizce öğretmenleri davet edilmiştir. 

e-TEP, dil becerilerini kapsamlı bir şekilde değerlendiren ve büyük öneme sahip olan yeni bir sınav olarak öne çıkmaktadır. Bu sınav, öğrencilerin gerçek hayatta İngilizceyi etkin bir şekilde kullanma yeteneklerini ölçmek ve geliştirmek için önemli bir fırsat sunmaktadır. Ankara'daki pilot uygulama sonuçları olumlu yönde ilerlediği takdirde, e-TEP'in gelecek yıllarda tüm Türkiye genelinde düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu yeni sınav sayesinde, öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini daha kapsamlı bir şekilde değerlendirilerek, uluslararası düzeyde rekabet edebilecek bireyler olarak yetişmelerine önemli katkılar sağlanacaktır.

Sınav resmileştikten sonra sınav hakkındak itüm detaylar burada paylaşılacaktır.

 

E-TEP NEDİR?

e-TEP ÖSYM tarafından geliştirilme aşamasında olan bir sınavdır. Sınav IELTS, TOEFL, PTE sınavlarında olduğu gibi okuma, dinleme, konuşma ve yazama becerilerinden oluşan bir sınavdır. Bu bakımdan YDS, YÖKDİL sınav formatlarından çok farklıdır.

e-TEP ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

e-tep Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!